Glas Javnosti

Vlada naložila da se promeni Školski kalendar zbog nadoknade nastave

Društvo
Autor: Glas javnosti

Vlada Srbije je na današnjoj sednici usvkojila Zaključak kojim se Ministarstvu prosvete nalaže da bez odlaganja preduzme sve neophodne mere i radnje radi izmene Školskog kalendara.

Izmena Školskog kalendara, kojim je uređeno vreme, trajanje i organizacija obrazovno-vaspitnog rada i školskog raspusta, odnosiće se na osnovne i srednje škole na teritoriji celokupne države uključujući i Vojvodinu.

„Izmene kalendara su neophodne radi nadoknade nastavnih dana i propuštenog rada u obrazovno-vaspitnom procesu, koji nisu realizovani zbog prekida nastavnog procesa za učenike osnovnih i srednjih škola“, navodi se u saopštenju Vlade.

Prvo polugodište ove školske godine je ranije završeno pošto je Ministarstvo prosvete u decembru donelo odluku da se ono prekine 24. decembra 2024. godine.


Planirano je bilo da drugo polugodište počne 20. januara 2025. godine, a odluka je obrazložena okolnostima „koje utiču na kvalitet i očuvanje nastavnog procesa, kao i na intres i pravo učenika na obrazovanje“.

Pravi razlog bio je štrajk prosvetnih radnika, kao i blokade u mnogim školama.

Iako je planirnao da se đaci vrate u školske klupe 20. januara, mnoge škole su nastavile s blokadom i posle tog datuma, a u nekima ona i dalje traje.



Glas Javnosti/ N01S

Pratite nas na našoj Facebook , Instagram , Telegram , Tiktok , Jutjub stranici, ali i na X nalogu.

BONUS VIDEO


SKINI APLIKACIJU

glas javnosti android
glas javnosti IOS


POVEZANE VESTI




KOMENTAR