Na Dedinju su se čule jake detonacije, trajale su sigurno pet minuta - javlja nam jedan Beograđanin koji se tu zatekao oko 13:30 časova.
U isto vreme, i građani sa Zvezdare javljaju preko društvenih mreža da su čuli čudan, jak zvuk, koji ih je zabrinuo.
"Trese se beton, kao mini zemljotres"
- Na Zvezdari nešto udara jako. Trese se beton kao mini zemljotres - pišu građani preko društvenih mreža.
Isto i sa Konjarnika: "Opet neke detonacije se čuju. Bar 10 ih je bilo u par minuta. Čuje se na Konjarniku, ne znam odakle dolazi".
Ovo nije prvi put da Beogradom odzvanjanju detonacije, i da ih zvuk jakih eksplozija prijavljuju građani iz najrazličitijih delova Beograda.
Ministarstvo odbrane najavilo akciju, ali ne za danas
Do sada su razlog tome uvek bile aktivnosti na ispitivanju raketnih motora u kasarni "Žarkovo", ali sada zbunjuje to što je Ministarstvo odbrane najavilo ovu akciju, ali za sutra, ne za danas.
"Vojnotehnički institut sprovodiće sutra redovne i planske aktivnosti ispitivanja raketnih motora u kasarni "Žarkovo" u Beogradu", saopšteno je iz Ministarstva odbrane.
U saopštenju se dodaje i da se navedena ispitivanja izvršavaju u "strogo kontrolisanim uslovima, u prostorijama namenjenim za te potrebe i bez opasnosti po ljude i životnu sredinu".
Međutim, to je najava za sutra, za sada nije poznato šta je uzrok današnjih detonacija koje prijavljuju građani širom Beograda.
Glas javnosti /B06S