Glas Javnosti

"Imena heroja ostaće urezana u naše pamćenje": Komemorativna akademija povodom 26. godina od bitke na Košarama

Društvo
Autor: Glas javnosti

Komemorativna akademija povodom obeležavanja 26 godina od završetka bitke na Košarama, održana je večeras u Narodnom pozorištu u Beogradu.

Nakon krećeg programa usledio je i govor izaslanice predsednika Republike - ministarke za rad, zapošljavanje, boračka i socijalna pitanja Milice Đurđević Stamenkovski. 

Ministarka je, između ostalog, naglasila da imena junaka poginulih na Košarama i danas odjkekuju kao svetionici slobode.

"Hrabrost, odvažnost i ljubav prema svojoj Srbiji, naših heroja sa Košara, koji su nam u nasleđe ostavili naše Kosovo i Metohiju, nikada ne smemo da zaboravimo.

Komemorativnom akademijom, koja je održana u Narodnom pozorištu i posle 26 godina, govorimo o onima koji su svoje živote dali za našu slobodu, sećaćemo se zauvek.

Njihova imena, urezana u naše pamćenje, nisu samo podsetnik na pogibiju. Ona su dokaz života – života koji su dali za nas.

Zato je na nama da ne zaboravimo. Ne zato što prošlost traži osvetu, već zato što istina zahteva pravdu.

Neka im je slava i hvala", istakla je ministarka.

Podsetimo, ministarka Stamenkovski, kao izaslanik predsednika Srbije, predvodila je danas i državnu ceremoniju polaganja venaca povodom obeležavanja 26. godišnjice Bitke na Košarama.

Pratite nas na našoj Facebook , Instagram , Telegram , Tiktok , Jutjub stranici, ali i na X nalogu.

BONUS VIDEO


SKINI APLIKACIJU

glas javnosti android
glas javnosti IOS


POVEZANE VESTI




KOMENTAR