1000 zašto 1000 zato predstavlja veliki leksikon znanja, ne samo za decu, već i za one malo odraslije.
Da li se sa nostalgijom sećate vremena kada ste odlazili u Trst na kafu, kada se letovalo na hrvatskom primorju, a zimovalo na slovenačkim Alpima i ustajalo na himnu „Hej Sloveni”?
Da li biste više voleli da vaša deca, umesto Sunđer Boba i Nodija, gledaju Branka Kockicu i emisije „Kolariću Paniću”, „Muzički Tobogan” i „Opstanak” i uživaju u avanturama pčelice Maje i umesto video-igrica na kompjuteru igraju lastiš i „arjačkinje – barjačkinje” i da se druže u parku, a ne na „Fejsbuku”?
Da li se sa osmehom sećate kada su se dečji rođendani slavili u dečjoj sobi i kada su glavno posluženje bili sendviči ukrašeni parizerom i krastavčićima i Vasina torta, a ne u igraonicama u kojima zabava sa animatorima i klovnovima koji koštaju kao letovanje u predsezoni?
Kada su se informacije o svetu oko nas saznavale iz enciklopedije „Hiljadu zašto – hiljadu zato”, a ne preko „Gugla” i kada smo kroz sneg, blato i kišne barice samouvereno koračali u „akijak” čizmicama i nosili žute kabanice sa plavom postavom i „mont” jakne?
Iako broj osoba koje se izjašnjavaju kao Jugosloveni u statističkom popisu pada, ako je suditi prema broju članova grupa na socijalnim mrežama koje nose jugonostalgične nazive tipa „Dobra stara vremena”, „Osamdesete su bile godine”, „Jugoslavija – naša jedina država” više od sto hiljada osoba sa nostalgijom se priseća odrastanja u zemlji koja se šepurila od Vardara pa do Triglava!
Uspomene na detinjstvo koje su obeležile viršle u zemičkama, jogurt iz ružičastog tetrapaka, sladoled u plastičnim lopticama, čokoladice „životinjsko carstvo” i „kinder lada” koju je sa prestola popularnosti povremeno smenjivao „cipiripi”...da ne nabrajamo previše.
Među koricama enciklopedije HILJADU zašto - HILJADU ZATO pronaći ćete sve što može zanimati jer ova sveznajuća knjiga obrađuje sve oblasti nauke, prirode, istorije, umetnosti, sporta i zabave...I tako kroz kroz vekove...
View this post on Instagram
(Glas javnosti)