ODBOJKAŠICE EKSPRESNO U ČETVRTFINALU: Terzićeve princeze nastavljuju pohod ka MEDALJI!

Odbojkašice Srbije, aktuelne olimpijske vicešampionke, obezbedile su plasman u četvrtfinale igara u Tokiju.

Srpskinje su u 3. kolu A grupe savladale Keniju sa 3:0, po setovima 25:21, 25:11, 25:20 i tako obezbedile prolaz u narednu fazu dva kola pre kraja. Srpkinje su trenutno na vrhu tabele sa maksimalnim učinkom iz tri meča. Aktuelne svetske i evropske prvakinje za dva dana igraju protiv Brazila za prvo mesto u grupi i nešto lakši četvrtfinalni meč.

Srbija je silovito ušla u meč i već u uvodu prvog seta povela sa 6:1. Stečenu razliku naš tim je održavao bez većih poteškoća i posle 25 minuta poveo u setovima.

I drugi set je u početku ličio na prvi. Vrlo brzo je naš tim poveo sa 4:1, a zatim i sa 12:4. Kenija se predala u nastavku, pa je posle 22 minuta Srbija dobila i drugi set.

I na startu utakmice selektor Zoran Terzić je kombinovao tim, verovatno isprobavao neke taktičke zamisli pred meč sa Brazilom, ujedno i odmarao neke od startera.

U trećem setu je odmarao sve nosioce igre, a priliku su dobile igračice sa manjom minutažom.

Kenija se dobro držala u uvodu seta, ali je pri rezultatu 10:10 naš tim počeo da pravi razliku. U finišu seta Srbija je održavala sigurnu prednost. Posao u ovom setu je završen posle 26 minuta.

Brankica Mihajlović je upisala 17 poena, po 9 Ana Bjelica, Maja Aleksić i Tijana Bošković, a osam Bianka Buša.