DAMIRU MIKECU SREBRO U TOKIJU: Strelcu nije zadrhtala ruka osvojio prvu medalju

Reprezentativac Srbije u streljaštvu Damir Mikec osvojio je srebrnu medalju na Olimpijskim igrama u Tokiju u disciplini vazdušni pištolj.

Damir Mikec je doneo prvu medalju Srbiji na OI u Tokiju!

Mikec je završio iza Iranca Džavada Forugija, dok je treći Kinez Vei Pang.

Strelac Damir Mikec plasirao se u finale Olimpijskih igara, sa 578 bodova Mikec je u zauzeo 8. mesto i sa poslednjeg mesta u kvalifikacijama osigurao poziciju koja vodi u borbu za medalju, dok je najbolji bio Indijac Čaudari Saurab sa 586 bodova.

Damir je odlično startovao u prvoj i drugoj seriji sa po 98 pogodaka od 10 hitaca, trećoj, petoj i šestoj po 96, a u četvrtoj najslabijoj 94 hica.

Srpski strelac imaće šansu da popravi skor od 8.30, kada su na programu finalni okršaji.

Mikec je čas bio unutar osam najboljih, pa izvan, a kada je završio sa 578 bodova, čekali su se ostali takmičari. Na kraju je Pakistanac Gulfam Džozef imao poslednji hitac koji je sve odlučivao - bio mu je potreban hitac u centar za 10 bodova, ali je pogodio "devetku" i tako je sa istim brojem krugova, ali sa manje hitaca u centar je ostao iza Mikeca.

Mikec je imao isti broj krugova i kao sedmoplasirani Kinez Vei Pang, dok je su čak trojica takmičara završili sa 577 krugova, jednim manje od Srbina.