ĐOKOVIĆ USPEŠNO ZAPOČEO ODBRANU TROFEJA NA VIMBLDONU: Posle zabrinjavajućeg starta razbio mladog Britanca

Tenis

Naš teniser Novak Đoković uspešno je započeo odbranu trofeja na Vimbldonu. U prvom kolu Đoković je u četiri seta (4:6, 6:1, 6:2, 6:2) savladao talentovanog britanskog 19-godišnjaka Džeka Drejpera.

Tokom prvog seta, Novak je imao problema sa podlogom, u nekoliko navrata je proklizavao što je negatiovno uticalo na njegov ritam igre, a Drejper je to uspeo da iskoristi i sa 6:4 dobio prvi set posle 38 minuta borbe.

Od starta drugog seta Nole je preuzeo dominaciju na terenu, vratila mu se ona prepoznatljiva sigurnost i samouverenost, pa neiskusni Englez više nije uspevao da ga ugrozi.

Do kraja meča Novak je rutinski odradio svoj posao i sada čeka boljeg iz duela Kevina Andresona i kvalifikanta Bariosa.

Posebno je zanimljivo što je Rodžer Drejper, Džekov otac, svojevremeno pokušao da ubedi Đokovića da zaigra za Veliku Britaniju.

Nije mu uspelo, Novak kroz celu karijeru nastupa pod zastavom Srbije, pod kojom sada napada 20. Grend slem.

Godina pauze zbog korone učinila je svoje, pa je ovo prvi meč na Centralnom terenu Vimbldona posle 2019. kada je Novak bio šampion.

Zato je bilo gromoglasnih ovacija kada su igrači izašli na travu Vimbldona, Novak je to učinio sa velikim osmehom, Džek sa ozbiljnim izrazom lica – ipak je debitovao na Vimbldonu protiv „broja 1“.