PORAZ ZVEZDE U MADRIDU: Favorizovani Real pobedio posle drame (VIDEO)

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su od Reala u Madridu rezultatom 101:94 u utakmici 32. kola Evrolige.

Real je već obezbedio prvo mesto na tabeli sa skorom 26-6.

Crvena zvezda je na 16 mestu bez šansi za plej-in sa 11 pobeda i 21 porazom.

Zvezda je odigrala sjajno prvo poluvreme.

Crveno-beli se nisu uplašili favorizovanog rivala i sjajno su ušli u meč.

Real je pred kraj prve četvrtine došao na +7 20:13 i činilo se da će se tu odvojiti.

Onda Zvezda pravi seriju i prvim kvartal rešava u svoju korist 20:21.

U drugoj deonici Real je ponovo došao do prednosti 35:29 i onda opet serija Zvezde za prednost na poluvremenu 44:47.

Usledio je fantastičan period igre crveno-belih. Sjajna kolektivna igra za nestvarnih 54:70 u 27. minutu.

Ipak Real ne bi bio Real da se nije ekspresno vratio i serijom 13:0 odmah vratio egal.. Na kraju treće deonice bilo je 72:73.

U poslednjoj deonici viđena je velika bitka.

Zvezda je početkom četvrte četvrtine serijom od sedam vezanih poena ponovo uspela rezultatski da se odlepi 82:75. Real je od tog trenutka zaigrao bolje i nakon trojke Muse i realizovanog dodadnog slobodnog bacanja na četiri minuta do kraja stigao do vođstva 85:86.

U egal završnici, Zvezda je u poslednjim minut ušla sa plus jedan 93:92, ali je nakon poena Tavaresa sa linije slobodnih bacanja i Hezonje iz kontra napada posle oduzete lopte, Real stigao do tri poena prednosti 30 sekundi pre kraja.

Pokušao je Nedović ali je promašio ceo obruč i Real je sigurnim izvođenjem slobodnih bacanja stigao do 26. pobede ove sezone u Evroligi.

Hanga je na kraju bio tragičar jer je promašio čistu trojku i izgubio loptu u sledećem napadu.

Najbolji kod Zvezde bili su Nemanja Nedović sa 30 poena, pet asistencija i četiri skoka i Adam Hanga sa 22 poena, sedam asistencija i šest skokova.

Real su do pobede predvodili Džanan Musa sa 30 i Mario Hezonja sa 20 poena.

Podsetimo, Real Madrid večeras nije računao na Poarijea i Kampaca, a Zvezda je igrala bez Teodosića, Topića i Jaga.