Glas Javnosti

ŠARIĆEVE LUKSUZNE VILE POSTAJU DRŽAVNE: Evo bez čega sve OSTAJE osuđeni NARKO BOS! (VIDEO)

Hronika
Autor: Glas javnosti

Darko Šarić osuđen je danas u postupku zbog organizovanja grupe za krijumčarenje kokaina, pravosnažnom presudom Apelacionog suda na 15 godina zatvora a njegova zaplenjena imovina vredi milione.

Druga presuda presuda Darku Šarića kojom je on osuđen za pranje više od 20 miliona evra u julu ove godine osim zatvorske kazne nosi i druge posledice po osuđenog.

Sud je tada naložio da mu se u okviru presude oduzme i imovina koju je protivpravno stekao.

Sud je takođe još prvostepenom presudom naredio oduzimanje imovine pribavljene krivičnim delom i to: privredno društvo Mladi borac Sonta, Jedinstvo Gajdoba, Mitrosrem Sremska Mitrovica, UTP Putnik ad Novi Sad, HTDP Vojvodina Novi Sad, Bratstvo Preševo, Danzo invest, imovina AMC Zvezda iz Pančeva-konkretno magacinski prostor u ulici Stevana Šupljikca broj 88 i pravo korišćenja prateće katastarske parcele broj 1976/4 KO Pancevo i tri stambena objekta u Beogradu, na uglu Juhorske i Danteove ulice, na katastarskim parcelama broj 1415/3 i 1330/4, upisanim u popisnom listu broj 6806 KO Beograd 2.

Okrivljeni su takođe obavezani da nadoknade troškove krivičnog postupka , pod pretnjom prinudnog izvršenja, a odluka o visini troškova krivičnog postupka će biti doneta u formi posebnog rešenja kada se pribave tačni i precizni podaci o njihovoj visini, saopštio je sud nakon izricanja presude.

U saopštenju se dalje navodi da se svi osuđeni obavezuju da na ime paušala plate sudu iznos od po 50.000 dinara u roku od 15 dana od dana pravnosnažnosti presude, pod pretnjom prinudnog izvršenja.

U odnosu na okrivljene prema kojima je optužba odbijena i koji su oslobođeni od optužbe, troškovi krivičnog postupka padaju na teret budžetskih sredstava suda, navodi sud. Podseća da se u ovom postupku optuženi terete za događaje koji su se odigrali u toku 2008, 2009. i 2010.godine.

Podsetimo, u završnim rečima na suđenju tužilaštvo je predložilo sudu da Šarića i ostale osudi na maksimalne zatvorske kazne za krivična dela za koja se terete, dok su Šarić i ostali optuženi tražili oslobađanje od optužbi. Za krivično delo pranje para za koje se Šarić i ostali terete zaprećena je kazna do 12 godina zatvora. Za udruživanje u kriminalnu grupu do pet godina.

Tužilaštvo tvrdi da su Šarić i ostali "oprali" oko 22 miliona evra, zarađenih prijumčarenjem kokaina, a optuženi su to negirali.

Prema navodima optužnice za pranje para, novac od prodaje kokaina koji je nabavljan u zemljama Južne Amerike prebacivan je u Srbiju preko ofšor kompanija i uplaćivan na račune domaćih preduzeća i pojedinih banaka. Ova sredstva korišćena su za privatizaciju društvenih preduzeća, ali i kupovinu nekretnina i zemljišta. Novac je, između ostalog, ulagan i u novosadski hotel "Putnik", "Mitrosrem" iz Sremske Mitrovice, "Palić" iz Subotice, brojne nekretnine na Zlatiboru. Optuženi se, međutim, brane da su investirali u preduzeća i zemljišta, ali i da je reč o legalno zarađenom novcu.

Šarić se, nakon višegodišnjeg bekstva, 18. marta 2014. godine predao srpskim vlastima, nakon čega je uhapšen i od tada se nalazi u pritvoru.

Šarić je u drugom postupku zbog organizovanja grupe za krijumčarenje kokaina, u decembru 2018. godine osuđen na 15 godina zatvora a danas je Apelacioni sud potvrdio tu presudu.

(Glas javnosti)

 

 

 

SKINI APLIKACIJU

glas javnosti android
glas javnosti IOS


POVEZANE VESTI




KOMENTAR