Zvezda savladala Partizan u večitom DERBIJU (1:0): Nije prošlo bez HAOSA, TUČE I INCIDENATA (FOTO)

Fudbaleri Crvene zvezde su savladali Partizan u sklopu 30. kolo Superlige Srbije - 1:0.

Ovaj, 164. megdan večitih rivala pripao je izabranicima Dejana Stankovića, koji su tako nastavili seriju i stigli do cifre od 18 pobeda u nizu, a u isto vreme je prekinut niz izabranika Aleksandra Stanojevića od 17 uzastopnih trijumfa.

Stankovićeva ekipa je ovom pobedom otišla na "plus 12" u odnosu na crno-bele na osam kola do kraja i stigla do ogormne zalihe u finišu prvenstvene trke.

Gosti su nešto ofanzivnije ušli u utakmicu i od samog starta izašli visoko, te vršili pritisak na defanzivni deo crveno-belog tima. To im se ipsplatilo jer je Seku Sanogo napravio nekolio grešaka, ali crno-beli nikako nisu uspevali da stvore pravu priliku i dođu u poziciju da ugroze Milana Borjana. Kako je vreme odmicalo, domaća ekipa je uspevala da prebaci težište na drugu stranu, pa je prvi udarac u okvir gola nakon preko 20 minuta fudbala poslao Aleksandar Katai. Crveno-beli je uspela posle pola časa da se trgne i potpuno oslobodili pritiska i odmah je počela da preti. Veliku šansu imao je Veljko Nikolić, ali je udarac mladog veznog fudbalera sa pet metara uspeo da zaustavci Vladimir Stojković.

Taj pokušao kao da je motivisao crno-bele, pa je već u narednom napadu Filip Holender pogodio prečku, a nekoliko trenutaka kasnije Milan Borjan odbranio šut Nemanje Jovića u situaciji "jedan na jedan". Ipak, do kraja prvog dela nije bilo promene rezultata.

Ekipa Dejana Stankovića je mnogo drugačije je ušla u drgo poluvreme u odnosu na prvo, mnogo agresivnije, uz konstantni presing. To je pravilo velike probleme Partizanu da iznese loptu iz poslednje linije, a crveno-beli su nekoliko puta zapretili, a onda im se to isplatilo u 58. mintu. Gelor Kanga je izveo korner, a Mirko Ivanić je bio najbolji na skoku na petercu i pogodio glavom. Čime se po ko zna koji put ove sezone pokazalo da su prekidi najjače oružje crveno-belih.

Primljeni gol je uzdrmao igrače Partizana, koji su pravili greške u dodavanjima, a crveno-beli su pokušavali udarcima sa distance da zaprete. Tokom drugih 45 minuta igralo se dosta grublje, sa mnogo više oštrih startova, faulova i seckanja igre. Partizan nije uspeo da stvori pravu priliku sve do same završnice, kada je Suma imao šansu utakmice za crno-bele, ali je njegov pokušaj zaustavio Milan Borjan.