SVET SE POKLONIO SRPSKOM ARBITRU: Kako je Srđan Jovanović preko noći postao heroj evropskog fudbala (VIDEO)

Fudbaleri Šahtjora savladali su Real Madrid u meču 1. kola Lige šampiona sa 3:2, a kao heroj trijumfa istakao se sudija Srđan Jovanović. I to ne bez razloga.

Šahtjor je za 13 minuta igre stigao do prednosti od 3:0 u periodu od 29. do 42. minuta, da bi Real preko Modrića i Vinisijusa uspeo da se vrati u meč. Imali su Madriđani 31 minut da probaju da dođu do izjednačenja, ali nisu uspevali da slome otpor rivala, sve do drugog minuta sudijske nadoknade. Nakon kornera sa desne strane lopta je stigla do Valverdea koji je uputio udarac. Golman Šahtjora Trubin nije uspeo da reaguje pa se mreža zatresla, i činilo se da će Madriđani uspeti da dođu do boda.

A onda je Jovanović stupio na scenu... Srpski arbitar je nakon konsultacije sa VAR sobom odlučio da pogleda snimak, da bi nedugo potom odmahnuo rukama i dugao ruku - Vinisijus je bio u ofsajdu! Naime, čak i ako nije pokazivao nameru da igra, Vinisijus je svojim položajem uticao na Tubina i onemogućio mu da reaguje na vreme kako bi sprečio gol.

To je izazvalo pravu buru na društvenim mrežama, a Jovanović je dobio veliki broj pohvala zbog pokazane hrabrosti. Jer, potrebno je tako nešto da bi Realu poništio gol u sudijskoj nadoknadi vremena...