Delfini poraženi od Grčke

Ostali sportovi

Srpski vaterpolisti završili su Svetsko prvenstvo u Dohi kao šesti posle poraza od Grčke rezultatom 15:11.

Dobro su startovali Delfini, poveli su golom Petra Jakšića, ali odgovor je ubrzo stigao i već posle šest minuta igre Grci su došli do preokreta, odnosno dva gola prednosti.

Srpski vaterpolisti nisu imali odgovor u odbrani, bilo je mnogo propusta, ali nije bila dobro ni u napadu gde su se šanse redom propuštale. Sa tri gola zaostatka Srbija je završila prvu deonicu.

Nije dobro počela ni druga, odmah su Grci postigli i šest gol na meču, ali na sreću Nemanja Ubović je brzo vratio razliku na tri gola.
Tek pred kraj druge deonice stao je šut Grcima, ali razlika je ostala ista jer Delfini ponovo nisu koristili priliku da kazne greške protivnika.
Iskustvo Dušana Mandića sjajno se videlo u završnici treće deonice odnosno u poslednjoj sekundi kada je postigao gol i smanjio razliku na samo jedan gol.

Prošlo je dva i po minuta bez gola na obe strane, ali ponovo Delfini nisu iskoristili pad koncentracije u grčkom timu koji je brzo uspeo da dođe ponovo do tri gola prednosti.

Na kraju Srbija se više nije budila, a Grci su bez problema obezbedili peto mesto.
Najbolji strelac meča bio je Radomir Drašović sa tri postignuta gola.