PARTIZAN SAVLADAO NAPREDAK U KRUŠEVCU: Gomeš iz ponovljenog penala doneo tri boda crno-belima!

Fudbaleri Partizana pobedili su danas na gostovanju ekipu Napretka sa 1:0, u meču 12. kola Super lige Srbije.

Već u osmom minutu meča Partizan je došao do ozbiljne šanse za vodjstvo, sam se pred praznim golom našao Rikardo Gomeš, kojeg je oborio Mitar Ćuković.

Ćuković je zatim dobio direktan crveni karton, a crno-beli su imali priliku da povedu iz penala.

Udarac Gomeša u 10. minutu sa "bele tačke" zaustavio je golman Napretka Nikola Vasiljević, ali je nakon gledanja VAR-a utvrdjeno da je Vasiljević ranije izašao sa gol linije, pa je penal ponovoljen.

Gomeš je ovoga puta u 12. minutu bio precizan, i tako je doveo goste u vodjstvo.

Zbog drugog žutog kartona gosti su u 54. minutu ostali bez Slobodana Uroševića.

Do kraja meča nije bilo promene rezultata, pa je Partizan nastavio sa serijom bez poraza u šampionatu, i sada na prvom mestu ima 31 bod.

Tim iz Kruševca zauzima peto mesto sa 18 bodova.

U sledećem kolu Super lige Srbije Partizan dočekuje Radnik iz Surdulice, a Napredak gostuje Voždovcu.