CRVENA ZVEZDA SLOMILA TSC: Krvave glave, penali, i crveni kartoni i tri gola za pobedu u Bačkoj Topoli!

Crvena zvezda je nakon uzbudljivog duela savladala TSC na gostovanju rezultatom 3:1 i nastavila pohod na titulu prvaka Srbije.

Meč su obeležila dva različita poluvremena. Prvo u kom uzbuđenja praktično da nije ni bilo, i drugo u kom drame nije manjkalo.

Dva crvena kartona, dva penala i četiri gola viđena su na stadionu Sente, a Zvezda je od gola prednosti došla do situacije da se sa igračem manje bori i za remi.

Međutim, tim Dejana Stankovića je očito “izdrilovan” i za ovakve situacije, pa je vrlo brzo uspeo da preokrene rezultat i upiše novi trijumf.

Prvih pedesetak minuta obeležila su najviše dva oštra duela u kojima je po jedan igrač TSC i Zvezde završio sa “čalmom” na glavi.

Kod domaćih je to bio Filip Babić, kod gostiju Nemanja Milunović koji je završio na travi krvave glave u finišu prvog dela igre kada je probao da asistira Seku Sanogou.

Ne može se reći da uzbuđenja nije bilo uopšte, ali ih je bilo manje nego u nekim prethodnim mečevima crveno-belih.

Pro poluvreme nije donelo ozbiljne prilike. Tek po neki pokušaj koji je obećavao malo više, ali najuzbudljiviji je bio pomenuti sudar glavama zbog kojeg je sudija produžio poluvreme za 5 minuta.

Stanković je zato već u pauzi napravio tri izmene. Srnić, Pavkov i Kanga su se našli na terenu, a sa njega su izašli Katai, Petrović i Nikolić.

Prava uzbuđenja počinju u razmaku od 54. do 58. minuta. Mirko Ivanić je u 54. dobio loptu levo, centrirao je pored Babića do peterca, gde je bio Milan Pavkov.Napadač Zvezde je nogom skrenuo loptu ka mreži TSC-a i probio bedem Topolaca. Međutim, samo tri minuta kasnije usledio je pravi šok za goste.

Đuro Zec se našao pred golom Zvezde, s leđa ga je rukama oborio Milan Gajić i Novak Simović je pokazao crveni karton Gajiću, a za TSC dosudio penal.Lukić je bio siguran i delovalo je da će domaći igrači biti u prednosti pred poslednjih pola sata utakmice. Ipak, sve se okrenulo vrlo brzo.

Zvezda je i protiv Milana pokazala da ume da igra sa fudbalerom manje na terenu i ceh tome je ovog puta platio TSC.

Igrao se 67. minut kada je Ivanić dobio loptu u kaznenom prostoru TSC-a i tamo ga je faulirao Tomanović. Fudbaler TSC-a dobio je javnu opomenu, pobunio se kod Simovića i dobio drugi žuti karton i isključenje. Gelor Kanga je sa bele tačke bio precizan.

Golman Filipović se bacio u pravu stranu, pročitao je Kangu, ali je ostao “kratak” za koji centimetar i Zvezda je povela 2:1.

Samo tri minuta kasnije meč je rešen u korist gostiju. Rezervista Srnić je bio brži od svog čuvara na krilu, vratio je loptu u sredinu, gde je bio Pavkov. On je po drugi put kaznio smušenu odbranu TSC-a i uklizavanjem i drugim golom u 71. minutu postavio konačan rezultat.

Ben je posle toga imao još jednu šansu da volejem na izmaku 80. minuta postigne i četvrti gol za svoj tim, Pavkov je promašio čist zicer i prebacio prazan gol TSC-a u 82. minutu, a ishod je ostao isti.

Zvezda je pobedom došla do svog 68. boda u prvenstvu i ostala je na prvom mestu tabele, dok je TSC na sedmom mestu sa 38 bodova.