Poseban osvrt tokom emisije bio je na anoreksiju koja je po njenim rečima teška bolest koja zahteva angažovanje kako nutricioniste tako i psihologa.
- Roditelji su ti koji treba da obrate pažnju na ponašanje svoje dece. Imamo onaj čuveni sindrom prsta- kada devojčice normalno jedu a onda gurnu prst u usta kako bi povratile sve što su pojele. Mediji i propagiranje loših ideala u čitavoj priči imaju veliku ulogu. Svi žele da budu neko drugi. Kada govorimo o anoreksiji, govorimo o jednom kompleksnom stanju koje često zahteva i angažovanje psihologa, kako bi se videlo odakle datira problem. Nekada su deca žrtve svojih roditelja i njihovih ambicija. Tu bih izdvojila balerine, one su tuga živa. Da bi ostale mršave one često ne jedu i tako idu ka tome da upropaste svoje zdravlje. Postoje namirnice koje zdravo goje, međutim daleko je lakše smanjiti telesnu težinu nego dodati koji kilogram- rekla je Raičevićeva i dodala da je i gojaznost takođe opasna po zdravlje ljudi te se, sa razlogom o njoj češće govori.
- Gojaznost je bolest. Svako četvrto dete pati od gojaznosti i ako dete upadne u takvu vrstu problema, potrebna mu je podrška. Znate, deca su surova, ako neko dete ima problem sa kilogramima često bude izopšteno iz društva. Druga deca ga zadirkuju i u mnogim slučajevima dolazi do vršnjačkog nasilja. Dakle nisu problem isključivo kilogrami, to je jedan splet okolnosti koje vuku jedna drugu u negativnom smislu.
Kroz nekoliko primera kojima je svedočila radeći u domu zdravlja Milka Raičević je dala i mnogo korisnih saveta kako sprečiti i prepoznati ove dve bolesti. Kompletan intervju pogledajte u emisiji Glas zdravlja .
(Glas javnosti)
4 min