Glas Javnosti

TIKTOK SVE POPULARNIJI: Zemlje je masovno zabranjuju, a ona "preti" da postane aplikacija sa najvećom zaradom u istoriji

Tehnologije
Autor: Glas javnosti

Kineska aplikacija Tiktok je na globalnom nivou zaradila 10 mlrd USD od korisnika i na putu je da postane aplikacija sa najvećom zaradom u istoriji, navodi se u najnovijem izveštaju kompanije data.ai.

- Tiktok će se u 2024. godini približiti zaradi od 15 mlrd USD. Korisnici troše preko 11 mil USD dnevno time što podržavaju svoje omiljene kreatore sadržaja - izjavila je predstavnica kompanije data.ai Leksi Sidou, prenosi CNN.
Ona očekuje da će korisnici Tiktoka provoditi 40 sati mesečno na ovoj aplikaciji, za 22% više nego u tekućoj godini.

Tiktok zarađuje na aplikaciji "Novčići" ("Coins") kojima korisnici mogu da kupuju poklone za influensere na platformi, a kineska aplikacija zadržava 50% od uplate. Korisnici su ove godine načešće kupovali paket od 1.321 novčića za 19,99 USD, a te kupovine predstavljaju 25% svih prihoda Tiktoka u samoj aplikaciji.
Kineska firma ima i druge izvore prihoda kao što je reklama i trgovina preko interneta. Aplikacije za upoznavanje Tinder i platforma Jutjub se bliže zaradi od 10 milrd USD, ali zaostaju za Tiktokom za 2 do 3 mlrd USD.


Glas javnosti/ T02S

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu.

BONUS VIDEO


SKINI APLIKACIJU

glas javnosti android
glas javnosti IOS


POVEZANE VESTI




KOMENTAR