KECMANOVIĆ RUTINSKI DOBIO LOPEZA, na redu je Gregor Dimitrov!

Tenis

Miomir Kecmanović se plasirao u osminu finala turnira u Akapulku koji se igra na brzoj podlozi za nagradni fond od 1,05 miliona dolara.

On je bio bolji od iskusnog španskog tenisera Felsijana Lopesa, 6:4, 6:4. Meč je trajao 74 minuta i srpski teniser je generalno bio bolji u oba seta.

U prvom mu je bio dovoljan brejk u sedmom gemu, da bi kasnije, u desetom, iskoristio prvu set loptu.

U drugom setu je bilo više borbe, Kecmanović je odmah napravio brejk, ali je Španac uzvratio istom merom u šestom gemu kada je izjednačio na 3:3.

Potom je Miomir u devetom gemu došao do novog brejka da bi potom rutinski odservirao za pobedu.

U osmini finala beoghradski teniser će odmeriti snage sa Bugarinom Grigorom Dimitrovim.

Grigor je vodio sa 6:4, 3:0 kada mu je Francuz Adrijan Manarino predao meč.

Kecmanović i Dimitrov se do sada nisu sastajali.

Na istom turniru, eliminisan je treći nosilac, Argentinac Dijego Švarcman.

Od njega je bio bolji Italijan Lorenco Museti, 6:3, 2:6, 6:4.