Kecmanović upisao prvu pobedu u Novoj

Tenis

Miomir Kecmanović, srpski teniser, pobedom je započeo Novu godinu u Hong Kongu. Kecmanović je u prvom kolu savladao Taro Danijela, japanskog tenisera, rezultatom 6:3, 6:2.

Samo sat vremena i 11 minuta bilo je dovoljno Miomiru Kecmanoviću da rutinski savlada kvalifikanta Taro Danijela.

Srpski teniser odlično je otvorio meč, u šestom gemu je napravio brejk međutim Japanac je uzvratio. Miomir ipak nije dozvolio da se susret zakomplikuje oduzeo je protivniku još jedan servis gem.

Sigurniji je Kecmanović bio u drugom setu kada je vezao dva brejka, poveo sa 4:1 i već tada ostavio Danijela gotovo bez ikakvih šansi.
Propustio je srpski teniser prvu meč loptu, ali je na svoj servis rutinski završio započeto.

Kecmanović je tako najavio dobar turnir kakav se i očekuje od njega, jer je u novembru na Dejvis kupu odigrao dva izvanredna meča. Bilo je jasno da je Miomir podigao formu, a ovo je dobar znak da je sa istom ušao u Novu godinu.