SENZACIJA U INDIJAN VELSU: Kecmanović savladao šestog tenisera sveta, sledi teška borba za polufinale

Tenis

Srpski teniser Miomir Kecmanović plasirao se u četvrtfinale Mastersa u Indijan Velsu, pošto je savladao šestog tenisera sveta Matea Beretinija sa 2:1 (6:3, 6:7, 6:4).

U prvom setu je potpuno dominirao protiv šestog na svetu, a ključni brejk je napravio u četvrtom gemu. Kecmanović je bez većih problema čuvao svoj servis i na kraju iskoristio prvu set-loptu za vođstvo 1-0.

U drugom setu viđena je velika borba. Ušlo se u taj-brejk, koji je takođe bio prilično izjednačen. Prvi mini-brejk viđen je tek posle 10 poena. Pri rezultatu 5:5, Kecmanović je napravio grešku na poenu na svoj servis i pružio veliku šansu Italijanu. Beretini to koristi i rezultat je izjednačen – 1-1 u setovima.

U trećem setu nastavila se serija odličnih servis gemova. Srbin je poveo sa 5:4 i potpuno dekoncentrisao rivala, koji na svoj servis nije uspeo opstati u meču.

Kecmanović će za polufinale igrati protiv domaćeg tenisera Tejlora Frica koji je posle velikog preokreta savladao Aleksa De Minaura sa 3:6, 6:4, 7:5.