NOVAK OSTAJE PRVI NA SVETU! Šok u Majamiju, Poljak "počistio" Medvedeva (VIDEO)

Tenis

Ruski teniser Danil Medvedev izgubio je od Poljaka Huberta Hurkača u četvrtfinalu Mastersa u Majamiju rezultatom 2:0, po setovima 7:6, 6:3.

Ovom porazom Medvedev je propustio priliku da se vrati na prvo mesto svetske rang liste i ponovo skine sa trona srpskog tenisera Novaka Đokovića.

Novak će tako od ponedeljka započeti svoju 362. nedelju na čelu ATP karavana, što je apsolutni i teško dostižan rekord.

Hurkač je sjajno započeo meč, odmah napravio brejk i poveo sa 3:0 u prvom setu. Pri rezultatu 5:3, Hurkač na voj servis propušta set loptu, a onda Medvedev pravi brejk i vraća se u igru.

Kada se očekivalo da Medvedev okrene u potpunosti, set odlazi u taj brek gde se Poljak bolje snalazi i dobija prvi set nakon drame rezultatom 9:7

U drugom setu Poljak pravi brejk u sedmom gemu, a potom lagano osvaja svoj gem, pa vidno uzdrmanom Medvedevu još jednom uzima servis i završava meč sa 6:3 u drugom setu.

Tako je Hurkač, 10. teniser sveta, pobedio je Rusa, drugog na ATP listi, nakon dva sata i tri minuta igre.

Hurkač će se u polufinalu sastati sa pobednikom duela srpskog tenisera Miomira Kecmanovića i Španca Karlosa Alkaraza.