NOVAK NEZAUSTAVLJIV: Plasirao se u četvrtfinale i pored problema sa povredom

Tenis

Najbolji srpski teniser Novak Đoković plasirao se u četvrtfinale trunira u Astani, pošto je u drugom kolu rutinski savladao Holanđanina Botika van de Zandshulpa rezultatom 6:3, 6:1.

Protivnik Srbina u četvrtfinalu biće ruski teniser Karen Hačanov, koji je ranije danas nakon preokreta savladao Hrvata Marina Čilića.

Još jedan sjajaj meč odigrao je srpski as u prestonici Kazahstana. Odmah je bilo jasno da će imati ozbiljniji test od meča sa Čileancom Garinom. Holanđanin se sjajno držao sve do šestog gema, kada je Novak ubacio u brzinu došao do vezanih prilika za brejk i konačno oduzeo servis Botiku. Do kraja prvog seta rutinski je sačuvao prednost 6:3.

U drugom setu Nole je imao još lakši posao. Holanđanin je osvojio uvodni gem, a onda je usledila surova serija srpskog asa, koji je vezao čak šest gemova i tako ekspresno završio posao na ovom meču.