NOVAK NAVIJA ZA ENDIJA! Marej igra za SEBE I ĐOKOVIĆA: Ovo je razlog zbog čega je taj MEČ VAŽAN

Tenis

Britanski teniser Endi Marej igraće protiv Rusa Danila Medvedeva u drugom kolu Mastersa u Majamiju.

Marej (34) je na startu turnira na Floridi nadigrao Argentinca Federika Delbonisa sa 7:6 (4), 6:1.

Britanac je bio šampion Mastersa kada se turnir igrao u Ki Biskejnu, 2009. i 2013. godine.

Medvedev u meč ulazi nakon poraza u polufinalu Indijan Velsa, kojim je posle tri nedelje vratio prvo mesto na ATP listi Novaku Đokoviću.

Rusu je potrebno da se plasira najmanje u polufinale Majamija da bi opet preuzeo čelnu poziciju od Srbina, piše B92.

Marej je sjajno parirao 36. teniseru sveta u prvom setu, nije viđena nijedna brejk prilika, pa je rešen u taj-brejku.

Ni tu nije bilo oduzetih servisa, sve dok Marej na 5:4 ne pravi dva mini-brejka i dobija prvi set.

To je žestoko uzdrmalo Delbonisa koji odmah gubi servis na otvaranju drugog seta, a iskusni Mari koristi ulazanu šansu i novim brejkom za 4:1 "overava" pobedu.