Međedović se izborio za plasman na Rolan Garos

Tenis

Srpski teniser Hamad Međedović plasirao se na Rolan Garos, nakon što je u poslednjem kolu kvalifikacija savladao Francuza Žofrija Blankana rezultatom 6:2, 6:2.

Za ravno osamdeset minuta talentovani srpski teniser uspeo je da ostvari cilj i da u potpunosti razoruža Francuza, inače 277. igrača planete.

Hamad, koji je dan ranije izbacio Filipa Krajinovića, ovoga puta je u oba seta napravio po dva brejka, što mu je u velikoj meri olakšalo posao i skratilo vreme provedeno na terenu.

Imao je Međedović ulogu favorita i opravdao ju je bez većih problema. Kao 134. na ATP listi i čak 133 pozicije ispred Francuza, samouvereno je ušao u meč sa Blankanom, koji nije imao šansi protiv raspoloženog i motivisanog Novopazarca.

Međedović je upućivao snažne udarce, na muke je stavljao rivala i zato ne čudi što je za sat i 20 minuta pobednik bio poznat.

Žreb za Rolan Garos biće održan do kraja dana, pa će biti poznato ko će Međedoviću biti protivnik u prvom kolu.