KRAJ ZA LAJOVIĆA: Duci savladan na US openu već u prvom kolu

Tenis

Srpski teniser Dušan Lajović eliminsan je u prvom kolu Otvorenog prvenstva SAD.

Lajović je na početku Ju-Es opena poražen od Jegora Gerasimova iz Belorusije sa 3:1 u setovima (6:1, 4:6, 6:4, 6:4).

Bez obzira na lošiji renking, Belorus je Lajovića praktično oduvao u prvom setu - dozvolivši mu da uzme samo jedam gem na svoj servis pri rezultatu 5:0.

Gerasimov je i u drugom odmah uzeo brejk i poveo je sa 2:0, a prednost je ispustio u 8. gemu kada je Srbin izjednačio na 4:4. Nedugo zatim je Lajović propustio prvu brejk i set loptu, ali je drugu iskoristio i izjednačio u setovima na 1:1.

Već na početku trećeg seta je bilo jasno da Lajovićča ne služi servis. Rival je u trećem gemu imao tri brejk lopte, da bi u petom i oduzeo servis našem igraču koji do kraja nijednom nije zapretio.

Problemi Lajovića su se nastavili i u četvrtom setu kada je Belorus propustio pet brejk lopti već u prvom gemu, a zatim je stigao do prednosti od 3:1. Duci je u 8. gemu imao svoju jedinu priliku da se brejkom vrati u meč, ali je Gerasimov taj koji će u narednoj rundi čekati Džordana Tompsona.