IZNENAĐENJE NA VIMBLDONU: Zverev bez šanse za titulu, KANAĐANIN SLAVIO!

Tenis
Autor: Glas Javnosti

Aleksandar Zverev, teniser iz Nemačke, eliminisan je u osmini finala Vimbldona od Feliksa Ože-Alijasima.

Kanadski igrač je slavio posle četiri sata i sedam minuta tenisa i umalo je prokockao dva seta prednosti.

Zverev nije imao snage da izdrži i peti set i tako napravi potpuni preokret i nadoknadi propušteno.

Zverev je treći i četvrti set dobijao prilično dobrom igrom u kojoj je radio ono što nije u prva dva – koristio je šanse koje su mu se ukazivale.

I nije ih ispuštao. U trećem setu je poveo sa 4:2 i nije ni tračak nade pružio rivalu da se vrati, dok je u četvrtom pravio brejkove u prvom i devetom gemu za ubedljivih 6:3.

Onda je na red došao peti set gde je Ože-Alijasim ispuštao prednost od 2:0, ali je onda u sedmom gemu napravio ključni brejk za pobedu.

On će u četvrtfinalu na Italijana Matea Beretinija.