ĐOKOVIĆ DOŽIVEO ŠOKANTAN PORAZ NA SRPSKA OPENU: Pobeda karijere Dušana Lajovića (VIDEO)

Tenis

Najbolji teniser sveta Novak Đoković ispao je sa Srpska opena u četvrtfinalu.

Bolji od svetskog broja jedan bio je 70. igrač sveta Dušan Lajović.

Lajović je posle dva i po sata igre slavio u srpskom derbiju sa 2:0, po setovima 6:4, 7:6 (8:6).

Ovo je pobeda karijere Dušana Lajovića, ujedno prva nad Đokovićem.

Oba tenisera su dobila svoje prve servis gemove, a zatim je Lajović u trećem gemu napravio brejk. Novak je praktično u svakom gemu u kome je servirao Lajović imao brejk šanse, ali je iskoristio samo jednu, onu u osmom gemu za 4:4. Međutim, već u narednom Lajović je ponovo oduzeo servis rivalu i zatim odservirao za prvi set. Đoković je imao 11 brejk šansi, a iskoristio samo jednu.

U drugom setu je viđeno mnogo više, iako nije bilo brejka. Oba tenisera su imala sijaset brejk prilika, ali su nekako uspevala da čuvaju servis.

Usledio je taj-brejk. Đoković je dobro počeo, stigao do 4:1, potom i do 6:3. Činilo se da će lako do izjednačenja u setovima. Međutim, Lajović je vezao pet poena i posle dva i po sata stigao do velikog trijumfa.