ZLATNA ANJA CREVAR: Najbolja srpska plivačica oborila državni rekord i pokupila odličje u Turskoj

Ostali sportovi

Najbolja srpska plivačica, Anja Crevar oborila je državni rekord u disciplini 200 metara delfin i na otvorenom prvenstvu Turske osvojila zlatnu medalju.

Anja je štopericu zaustavila na 2:11:31, što je bilo dovoljno za zlato. Prethodni najbolji rezultat Srbije, koji je takođe u njenom vlasništvu, je 2:11:60.

Evropska vicešampionka na 400 mešovito u malim bazenima je, pored trijumfa na 200 delfin, osvojila treće mesto na 400 metara mešovito. Do cilja je stigla za 4:50,67. Ovaj rezultat je daleko od njenih najboljih jer je imala odrđenih zdravstvenih poteškoća, što se značajno odrazilo na njeno plivanje u glavnoj disciplini.

Anja je bila učesnik i B finala na 100 delfin i 200 slobodno i u tim trkama je osvojila prvo mesto, odnsono deveto u ukupnom plasmanu.