Vaterpolisti lako protiv Rumuna

Ostali sportovi

Muška vaterpolo reprezentacija Srbije pobedila je selekciju Rumunije rezultatom 15:5 (6:0, 5:2, 0:3, 4:0) u drugom kolu E-ON kupa u Budimpešti.

Najefikasniji u selekciji Srbije bio je Marko Radulović, koji je postigao pet golova. U reprezentaciji Rumunije najbolji je bio Silvijan Kolodrovči sa dva gola.

Vaterpolisti Srbije su dobro ušli u meč i poveli 8:0. Rumuni su prvi gol postigli tek u 13. minutu kada su smanjili na 8:1. Na poluvremenu je bilo ubedljivih 11:2 za srpske vaterpoliste.

Rumunija je u trećoj četvrtini smanjila na 11:5, a vaterpolisti Srbije u ovom delu meča nisu uspeli da postignu nijedan gol.

Srbija je u poslednjoj četvrtini postigla četiri gola, a nije primila nijedan i zasluženo je stigla do ubedljive pobede od 15:5.

Izabranici Uroša Stevanovića su juče u prvom kolu turnira u Budimpešti poraženi od Nemačke rezultatom 11:9.

Srbija će u sredu od 20 časova igrati protiv Mađarske i to će biti najteži ispit za „delfine“ pred Evropsko prvenstvo koje će se održati u Hrvatskoj od 4. – 16. januara.