SRBIJA POBEDILA FRANCUSKU NA EP U VATERPOLU: "Delfini" zakazali klasik sa Mađarima u četvrtfinalu

Ostali sportovi

Vaterpolisti Srbije savladali su Francusku u utakmici osmine finala Evropskog prvenstva u vaterpolu rezultatom 14:10.

Srbija će se u četvrtfinalu koje je na programu u petak od 15 časova sastati sa Mađarskom.

Delfini su odličnom počeli meč i poveli sa 2:0 i 3:1.

Međutim Francuska je brzo okrenula vodila 3:4 i 5:6, a na poluvreme se otišlo nerešenim rezultatom 6:6.

Srbija je odlično odigrala treću deonicu, Branislav Mitrović je sjajno branio i pred poslednju četvrtinu Delfini su imali dva gola prednosti 9:7.

Onda je na scenu stupio kapiten Nikola Jakšić i sa tri uzastopna pogotka prelomio meč u korist Srbije.

Najefikasniji kod Srbije bili su Radomir Drašović i Dušan Mandić sa po četiri pogotka, tri gola postigao je Nikola Jakšić, a po jednom su se u listu strelaca upisali Nemanja Vico, Nemanja Ubović i Marko Radulović.

Kod Francuske najefikasniji je bio Teva Vernu sa tri postignuta gola.

Srbija se taako osvetila Francuskoj za poraz na EP u Splitu pre dve godine u istoj rundi takmičenja, zbog čega su "Delfini" i počeli ovo prvenstvo u drugoj diviziji.