SJAJNA IVANA ILIĆ! Srpska atletičarka osvojila srebro u Talinu! (VIDEO)

Ostali sportovi

Ivana Ilić osvojila je srebro u trci na 100 metara na kontinentalnom prvenstvu za mlađe od 20 godina.

Ivana Ilić je juniorska vicešampionka Evrope. Ona je finalnu trku istrčala sa 11.42 sekundi i kao druga je prošla kroz cilj.

Brža od nje bila je samo Rasidat Adeleke iz Irske, koja je do zlata došla za 11.34. Bronza je pripala Džoj Eze iz Velike Britanije, koja je štopericu zaustavila na 11.44.

-Još sam pod velikim utiskom, ne znam ni šta bih rekla osim da sam jako srećna. Zahvalna sam svima na podršci, pogotovo mom trenerku Draganu Dukancu. Drago mi je što sam bila u prvoj stazi i što sam gledala samo sebe i trčala svoju trku. Ispalo je i bolje nego što smo očekivali. Nadam se da su svi ponosni, rekla je Ivana.

Mlada sprinterka je donela prvu medalju Srbiji u Estoniji. Ujedno, 19-godišnja Čačanka je postala prva atletičarka sa prostora Srbije, ali i SFRJ, koja je osvojila odličje u jednoj od najatraktivnijih atletskih disciplina na juniorskim šampionatima Starog kontinenta, piše N1.