PANČEVAC ŠAHOVSKI GENIJE: Ilija petostruki šampion na Svetskom prvenstvu

Ostali sportovi

Ilija Serafimović iz Pančeva ponovo je briljirao na Kongresu svetske federacije za problemski šah. On je Srbiji sa Rodosa, gde je održano takmičenje doneo pet medalja i pri tom značajno popravio svoj rejting.

Sa Marjanom Kovačevićem i Živanom Šušulićem, Serafimović je osvojio bronzanu medalju, a bolji od naših šahista bili su samo Rusi i Poljaci.

Sa Rodosa je Ilija Srbiji doneo i zlatnu medalju u pojedinačnoj konkurenciji u takmičenju u brzom rešavanju dvopoteza (Solving show).

Pravo učešća imalo je 16 najboljih rešavača sa Svetskog prvenstva a Ilija je do najsjanijeg odličja došao pobedivši u finalu aktuelnog prvaka sveta u rešavanju, Danilu Pavlova iz Rusije sa 5:4.

Takođe, osvojio i titulu FIDE majstora rešavača i prvu normu za Internacionalnog majstora sa trenutno postignutim rejtingom od 2.415 poena.

Osim u rešavanju, Ilija je medalje osvojio i u komponovanju šahovskih problema – jedno zlato i dva srebra.