SLEDEĆI JE PARIZ! Zatvorene Olimpijske igre u Tokiju! Srpsku trobojku nosila Jovana Preković (VIDEO + FOTO)

Ostali sportovi
Autor: (Glas javnosti)

Svečanom ceremonijom završene su 32. letnje Olimpijske igre u Tokiju.Karatiskinja Srbije Jovana Preković, koja je u petak osvojila zlatnu medalju u kategoriji do 61 kilogram, noslila je zastavu Srbije na zatvaranju.

Predsednik MOK-a Tomas Bah svečano je zatvorio Olimpijske igre u Tokiju i pozvao da na ponovni susret za tri godine u Parizu.

Igre su počele 23. jula i održane su bez prisustva publike zbog pandemije korona virusa i trajale su 16 dana.

Najbolji plasman na tabeli medalja ostvarili su takmičari iz Sjedinjenih Američkih Država sa 39 zlatnih medalja, jednom više od Kine (38). SAD su osvojile ukupno 113 medalja, a Kina 88.

Podsetimo Srbija je u Tokiju oborila rekord iz Rija po broju osvojenih medalja. Tim Srbije u Japanu osvojio je devet odličja. Jovana Perković, Milica Mandić i vaterpolisti osvojili su zlato, Damir Mikec je uzeo srebrnu medalju, a odbojkašice, basketaši, Tijana Bogdanović, Milenko Sebić i rvač Zurabi Datunašvili osvojili su srebro.