NOVI DELFINI SILOVITO STARTOVALi: Početak evropskog prvenstva i prva pobeda protiv nemoćnog Izraela

Ostali sportovi

Vaterpolo reprezentacija Srbije rezultatom 18:3 pobedila je Izrael na otvaranju Evropskog prvenstva u Splitu.

IIII četvrtina:

8. minut 18:3 - Za sam kraj, ponovo Radulović! Odličan start naših vaterpolista u Splitu. Pobeda za početak, a naredni rival biće Mađarska.

7. minut 17:3 - Kontra dva na jedan za ekipu Dejana Savića završena je trećim golom Radulovića.

6. minut 16:3 - Drugi gol na utakmici za Velkića, nastavlja se dobra partija naših vaterpolista.

3. minut 15:3 - Šesti put su imali igrača više i konačno su uspeli da iskoriste tu situaciju Izraelci.

2. minut 15:2 - Treći gol na utakmici za Dušana Mandića.

III četvrtina:

8. minut 14:2 - Opet nisu Izraelci iskoristili igrača više, ali su ubrzo dobili peterac, odakle su stigli do drugog gola. Strelac je Igo Goldšmit.

4. minut 14:1 - Još jedan pogodak Drašovića.

3. minut 13:1 - I drugi od braće Rašović - Viktor, postigao je gol na otvaranju Evropskog prvenstva.

2. minu 12:1 - Velkić Petar nastavlja ono što su naši vaterpolisti započeli u prvom poluvremenu.

II četvrtina:

8. minut 11:1 - Prvi gol Izraela na Evropskim prvenstvima ikada! Strelac je bio Šlejn, a odgovrio je ubrzo Drašović. Jedanaesti gol za Srbiju je postigao Strahinja Rašović.

7. minut 9:0 - Golman Rističević je skupio devet odbrana, a na drugoj strani pogađa Mandić.

6. minut 8:0 - Evo i drugog pogotka Radulovića, još jednom su naši vaterpolisti kaznili neiskorišćenog igrača više.

5. minut 7:0 - I još jednom Stojanović, prvi vaterpolista sa dva gola na ovom meču.

4. minut 6:0 - Gol je postigao i Ognjen Stojanović.

3. minut 5:0 - "Upisao se" i Marko Radulović. Očekivano lako naši reprezentativci izlaze na kraj sa prvim protivnikom.

2. minut 4:0 - Srbija u laganom ritmu ide ka pobedi - novi gol Drašovića.

I četvrtina:

8. minut 3:0 - Isključenje Pljevančića nije rezultiralo golom Izraelaca, a to kažnjava na drugoj strani sjajni Dušan Mandić. To je prvi gol predvodnika ove generacije na turniru, a u samom finišu prve četvrtine, posle kontranapada je pogodio Strahinja Rašović.

4. minut 1:0 - Evo i prvog gola! Srbija ima prednost, Radomir Drašović je strelac!

1. minut 0:0 - Počela je prva utakmica Srbije na Evropskom prvenstvu!