DELIRIJUM U ARENI! IVANA JE NAJBOLJA NA SVETU: Srpkinja osvojila zlato u Beogradu (VIDEO+FOTO)

Ostali sportovi

Nedelja je dan velikog finala Svetskog atletskog prvenstva u dvorani koje se održava u Beogradu, a u centru pažnje je takmičenje skoka udalj.

Ivana Vuleta, devojačko Španović, osvojila je zlato na Svetskom dvoranskom prvenstvu u atletici skokom od 7,06 metara.

Presudan skok desio se u četvrtoj seriji, a Srpkinja je već nakon prvog regularnog, u drugoj, zauzela prvo mesto koje nije ispuštala do kraja.

Skočila je dobro i Milica, prvi put nije prestupila u finalu, ali je ispala iz borbe za medalju. Skočila je Gardaševićeva 6,59m i time skočila na osmo mesto kojim bi ostala u finalu, ali je jedina preostala, Loren Judžin, skočila 6,82, popela se na treće mesto i izbacila je.

Srebro je osvojila Nogerijka Brume sa 6,85 metara, a bronzu Britanka Jugen sa 6,82.