ANGELINA TOPIĆ UZDANICA SRPSKE ATLETIKE: U finalu idemo još jače (VIDEO)

Ostali sportovi

Srpska atletičarka Angelina Topić se plasirala u finale skoka uvis na Evropskom prvenstvu.

Hvala Bogu, preživesmo i ovo. Kvalifikacije su prošle odlično, čak i bolje nego što sam očekivala. Prošla sam u finale sa najboljim rezultatom. Imali smo malo problema zbog nevremena, ali izbegli smo kišu za samo nekoliko minuta, što je bilo odlično - rekla je Topićeva.

Istakla je da je zadovoljna dosadašnjim nastupima i najavila još bolje u finalu.
- Mislim da sam ovaj deo završila kako treba, za šta sam mislila da sam spremna. U finalu idemo još jače - zaključila je atletičarka.

Angelina je dominirala u prve tri serije sa 1,78, 1,83, 1,87, što je bilo dovoljno da se nađe u završnici takmičenja.

Time je potvrdila sjajnu formu, koju je prikazala nedavno i na juniorskom prvenstvu sveta, gde je osvojila bronzu.

Ona će se za medalju boriti u nedelju od 19.05, a Adriana Vilagoš u bacanju koplja u subotu od 20.25.
Srbiji su do sada odličja doneli Ivana Španović, koja je osvojila zlato u skoku udalj i Armin Sinančević, koji je zauzeo drugo mesto u bacanju kugle.