ZVEZDA ODBRANILA ŽUĆKOVU LEVICU: Crveno-beli potvrdili dominaciju, po treći put uzastopno osvojili Kup Srbije!

Košarka
Autor: Glas javnosti/Kurir

Košarkaši Crvene zvezde odbranili su trofej Kupa Radivoja Koraća na završnom turniru u Nišu.

Zvezda je u finalu savldala Megu rezultatom 96:79 i tako po treći put uzastopno osvojili Kup Srbije

Nakon izjednačenog starta utakmice Zvezda stiže do "+7", ali Mega serijom u finišu prve četvrtine dobija ovaj kvartal 22:23

U drugoj četvrtini Zvezda je dodala gas došla do do dvocifrene prednosti, Mega se spustila na-5, a na poluvreme se otišlo sa 51:44.

U trećoj četvrtini Mega je prišla na "- 4", ali najviše zahvalljujući fanatstičmom Dobriću , Zvezda brzo stiče dvocifrenu prednost, 71:58, pred pposlednjih deset minuta.

Zvezda je u poslednjoj deonici rutinski završila posao i odbranila trofej Kupa Radivoja Koraća.

Najefikasniji kod Zvezde su bili Dobrić sa 24 poena Nedović sa 20, Petrušev 17 i Mitrović sa 14 poena.

Kod Mege se istakao Kazalon sa 15 poena. Branković je imao 14, a Uskoković i Kovačević po 13.