KAKAV PODVIG: Japanci uspeli da savladaju Fince

Košarkaši Japana priredili su ogromno iznenađenje i savladali Finsku rezultatom 98:88 u drugom kolu Grupe E Mundobasketa, čime su se uključili u trku za plasman u drugu fazu takmičenja.

Japanci su u poslednjoj četvrtini uspeli da nadoknade deset poena zaostatka i ne samo to nego da preokrenu rezultat i pobede sa upravo deset poena viška.

Dalekoistočna ekipa je vodila posle prve četvrtine, Finska je uzvratila i stekla deset poena prednosti do poluvremena, što je i održala do finalnog kvartala.

Ali, tada je proradio napad Japana, ubacili su čak 35 poena, primili svega 15 i uključili se u trku za nastavak takmičenja.
Pravo na to imaju pošto su trenutno izjednačeni sa Australijom u odnosu pobeda i poraza i u direktnom duelu će odlučivati o ekipi koja nastavlja takmičenje sa druge pozicije, pošto je Nemačka ubedljivo prva.