PARTIZAN SLAVIO U EVROLIGI: Crno-beli u paklu Arene slomili Žalgiris (VIDEO)

Košarkaši Partizana savladali su Žalgiris u utakmici 23. kola Evrolige rezultatom 81:72 (22:26, 23:17, 16:16, 20:13).

Partizan je ponovo loše ušao u meč i Žalgiris je brzo stekao dvocifrenu prednost.

Tada je na scenu stupio Doužer koji je nanizao čak 15 poena u prvoj četvrtini i vratio Partizan na -4.

U drugoj četvrtini razigrao se Zek Ledej koji je postigao 12 poena i crno-beli su u finišu poluvremenu prvi put poveli i na odmor otišli sa +2 45:43.

Partizan je uspeo da se odvoji na + 8 u trećoj četvrtini, ali se Žalgiris trojkama brzo vratio. Pred poslednju deonicu bilo je 61:59.

Crno-beli su uspeli u finišu da prelome Žalgiris, razigrao se Kaminski za + 10 u 35. minutu 71:61.

Žalgiris više nije imao snage da se vrati u meč.

Najbolji kod Partizana bili su Doužer 23 sa i Ledej sa 21 poenom.

Kod gostiju istakao se Evans sa 25 pogodaka.

Partizan trenutno ima skor 12-11, dok je Žalgiris na 16 mestu sa 8 pobeda i 15 poraza.

Partizan će naredne sedmice, u duplom kolu Evrolige, gostovati Monaku i Virtusu, dok će Žalgiris dočekati Efes i Panatinaikos.