PARTIZAN RAZMONTIRAO ASVEL: Crno-beli odigrali jednu od najboljih utakmica ove sezone i stigli do 11. pobede u Evroligi

Košarka
Autor: Glas javnosti/Kurir

Košarkaši Partizana savladali su u Beogradu u utakmici 22. kola Evrolige Asvel rezultatom 92:71 (25:16, 25:20, 26:15, 16:20).

Tim Željka Obradovića je stigao do 11. pobede, dok je Asvel doživeo 14. poraz, uz osam pobeda.

Svih 11 košarkaša Partizana koji su igrali su postigli poene. Kevin Panter je postigao 22 poena, Dante Egzum 13, Matijas Lesor 12, a Džejms Naneli 10.

U gostujućem timu po 14 poena su postigli Fal i Pons, a 11 Bost.

Bila je ovo rapsodija crno-belih i jedna od najboljih utakmica ove sezone. Panter je od početka pokazao koliko je raspoložen, pa je u prvom poluvremenu postigao 17 poena.

Crno-beli su u svakoj od tri četvrtine pravili razliku, pa su mnogo pre kraja rešili pitanje pobednika.

Partizan u narednom kolu, već u petak gostuje Žalgirisu u Kaunasu, dok će Asvel ugostiti Virtus.