PARTIZAN IZDOMINIRAO U PIONIRU! Crno-beli pobedili Nemce (FOTO+VIDEO)

Crno-beli su u paklu Pionira demolirali Hamburg rezultatom 102:77 (34:14, 31:27, 20:12, 17:24).

Košarkaši Partizana ostvarili su osmu pobedu u Evrokupu i zadržali deobu prvog mesta u grupi A.

Partizan se posle dužeg vremena vratio kao domaćin u Pionir, zbog zauzetosti Arene. Uz veliku podršku sa tribina, izabranici Željka Obradovića su sjajno započeli utakmicu.

Sa velikom energijom, maestralnom igrom u odbrani, uz čak šest osvojenih lopti, dominacija Lesora pod košem i Pantera u šutu, doneli su Partizanu dvocifrenu prednost već u uvodnim minutama meča.

Crno-beli su na krilima velike podrške i visoke prednosti nastavili da melju rivala, pa su već u prvom poluvremenu postigli čak 65 poena!

U nastavku je tempo malo opao, što je bilo razumljivo na 30-tak poena viška.

Matijas Lesor je postigao 22 poena, Zek Ledej 18, Kevin Panter 15, a Balša Koprivica 13 u timu Partizana. U gostujućem timu Robin Kristen je postigao 20 poena, a Kaleb Homsli 14.

Partizan u narednom kolu gostuje Turk Telekomu u Ankari. U međuvremenu, crno-bele očekuju još dve utakmice u naredna četiri dana, u četvrtak protiv Mege i u subotu protiv Cibone u ABA ligi.

BONUS VIDEO: DR SEMIR OSMANAGIĆ: TOP TEMA - KLIMATSKE PROMENE