OPET DUPLI PORAZ U EVROLIGI: Barselona prejaka za Zvezdu, Partizan izgubio dobijeno u Bolonji (VIDEO)

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su od Barselone u utakmici 25. kola Evrolige rezultatom 76:85.

Zvezda je tako upisala i 15 poraz uz 10 pobeda, a Barsa koja je druga na tabeli zabeležila i 17 pobedu.

Barselona je preuzela vođstvo od starta meča.

Zvezda se mučila u napadu, a najviše zahvaljujući Bolomboju i Nedoviću uspela je da na kraju prve deonice uhvati priključak za -1. 17:18.

Onda je na scenu stupio sjajni Brizuela koji je serijom trojki doneo Barsi dvocifrenu prednost.

Katalonci su na odmor otišli sa prednošću 32:45.

Zvezda je u nastavku pokušala da se vrati, ali iskusna ekipa Barselone to nije dozvolila.

Crveno-beli su u par navrata imali priliku da se opasno približe, ali su to svojim greškama prokockali.

Najefikasniji kod Zvezde bio je Nemanja Nedović sa 21 poenom, a pratili su ga Jago Dos Santos sa 13 i Džoel Bolomboj sa 12 poena.

Barselonu su do pobede predvodili Dario Brisuela sa 20 poena od čega čak šest trojki i Jan Veseli sa 16 poena.

U narednom kolu Zvezda dočekuje Žalgiris, dok Barselona dočekuje Albu.

(Foto: Jutjub)

Košarkaši Partizana doživeli su 13. poraz u Evroligi.

Crno-beli su u meču 25. kola izgubili od Virtusa u Bolonji rezultatom 88:84 (19:19, 16:12, 27:27, 26:26).

Virtus je zabeležio 16. trijumf.

Partizan je uspeo da se vrati iz ponora i nadoknadi 12 poena minusa. Crno-beli su u finišu imali i šest poena viška, ali su serijom grešaka dozvolili Virtusu da stigne do velike pobede.

Agresivna odbrana Virtusa je presudila u finišu. Partizan je izgubio četiri lopte pri uvođenju u teren u poslednjim minutama, a Lundberg je postigao izuzetno bitnu trojku 35 sekundi pre kraja.

Partizan u narednom kolu dočekuje Bajern, a zatim sledi tronedeljna pauza zbog nacionalnog kupa. Virtus dočekuje Monako.

U ekipi Partizana Panter je postigao 22 poena, Naneli 18, Avramović 16, a Doužer 10.

Kod domaćina po 20 poena su postigli Lundberg i Belineli, a 12 Kordinije.