ЛУДА НОЋ У ОКЛАХОМИ

Autor: Glas Javnosti / Blic

Бјелица сипао са свих позиција, Богданпромешао одбрану и погодио са звуком сирене!

Кошаркаши Оклахома Сити Тандера савладали су Сакраменто Кингсе са 112:108 у потпуно лудом мечу, у коме се готово до последњег напада није знало ко ће однети победу.

Велике заслуге за то имају и наши кошаркаши који су током читавог меча давали шмек игри "краљева". Немања Бјелица је нанизао 18 поена (7/9 из игре, 4/6 за три поена), а томе је додоао и девет скокова и две асистенције за 34 минута проведена на паркету.

Нешто скромнији, али далеко спектакуларнији учинак имао је Богдан Богдановић. Бек шутер је постигао 11 поена са лошим процентима шута (4/14 из игре, за три 2/9. 1/1 слободна бацања), а на то је уписао и четити скока и асистенције за нешто мање проведеног времена на паркету (28 минута).

Ипак, знао је Богдан и те како да промеша одбрану Оклахоме на гостовању, а онда се и лопта поигравала на обручу: