JOKIĆ I DRUŠTVO NA MIRU ČEKAJU RIVALA U VELIKOM FINALU: Boston preživeo četvrti meč protiv Majamija (VIDEO)

Košarkaši Bostona, sačuvali se se od "metle" pošto su pobedili u četvrtoj utakmici finala Istočne konferencije.

Seltiksi su pobedili Majami rezultatom 116:99 i tako smanjili zaostatak u seriji na 3:1, što znači da je pred njima i dalje izuzetno težak posao.

Džejson Tejtum je vodio Boston do prvog trijumfa u seriji sa 33 poena, 11 skokova i sedam asistencija, a solidnu podršku, kada je u pitanju poenterski učinak, imao je od ostalih članova prve petorke, kao i od Granta Vilijamsa koji je delovao nakon ulaska sa klupe za rezervne igrače.

Ukupno šest igrača Seltiksa imalo je dvocifren broj poena.

Sa druge strane, za Majami se još jednom istakao Džimi Batler sa 29 poena, devet skokova i pet asistencija, a njegov doprinos nije bio dovoljan da se izbegne poraz.

Srpski košarkaš, Nikola Jović, zabeležio je drugi nastup u NBA plej-ofu u svojoj mladoj karijeri, a ovog puta je u igri proveo svega jedan minut i za to vreme je uspeo da zabeleži jedan skok.

Majami je imao prednost nakon prvih 12 minuta, zatim i na poluvremenu, međutim u trećoj četvrtini je došlo do velike promene pošto je ona pripala Bostonu rezultatom 38:23.

Seltiksi su u poslednjoj četvrtini samo potvrdili trijumf.

Naredni meč igraće se u Bostonu, gde će Majami imati novu priliku da se pridruži Denveru u velikom finalu.

Kada je reč o seriji koja će odlučiti ovogodišnjeg šampiona, ona će početi 1. juna.