DENVER I DALJE U ŽIVOTU; Jokić i Marej ugasili Džez, Dončić i Marjanović zaustavljeni! (VIDEO)

Denver Nagetsi su uspeli da ostanu u životu u plejofu pobedom protiv Jute Džez rezultatom 117:107 a briljirali su Nikola Jokić i Džamal Marej!

Prva četvrtina protekla je u znaku jednog čoveka. Naš as je ubacio 21 od ukupno 33 poena Denvera, pritom bez promašaja iz igre (8/8, 5/5 za tri poena). Denver je tu četvrtinu dobio minimalnom razlikom, a onda uzvraća Juta i na poluvreme odlazi sa +9.

Džezeri su u većem delu treće četvrtine imali dvocifrenu razliku, najviše 12 poena, ali Denver ulazi u seriju i pravi 10:2 za samo -4 pred poslednjih 12 minuta. A onda je na scenu stupio Marej i odigrao nešto slično prvoj utakmici i tako vodio Denver do velikog trijumfa 117:107.

Marej je završio sa 42 poena i po osam skokova i asistencija, a Jokić na kraju 31 poen, šest skokova i četiri asistencije.

Klipersi nisu dozvoilili Luki Dončiću i Bobanu Marjanoviću još jednu magiju. Sjajnom igrom u prvoj četvrtini (41:22)  Pol Džorž (35 poena) i Kavaj Lenard (32 poena) deklasirali su Dalas do kraja 154:111 i poveli 3:2 u  plej-of seriji. Dončić je postigao 22 poena, osam skokova i četiri asistencije, a Marjanović samo pet poena, tri skoka i asistenciju.

Sreda: Milvoki - Orlanmdo 22.00 (3:1). Četvrtak: Hjuston - Oklahoma 0.30 (2:2), Lejkersi - Portland 3.00 (3:1), Juta - Denver 22.00 (3:2).