ČUDESNA PARTIJA NIKOLE JOKIĆA IPAK NIJE POMOGLA DENVERU: Portorikanac partijom karijere izrešetao Nagetse

Košarka

Nikola Jokić odigrao je sjajnu partiju, ali je njegov tim poražen na gostovanju.

Nju Orleans Pelikansi savladali su Denver Nagetse rezultatom 121:106.

Jokić je upisao 32 poena, 16 skokova, osam asistencija, dve ukradene i jednu blokadu.

Pratili su ga Gordon sa 19 i Marej sa 18 poena.

Kod Pelikansa su se istakli Žoze Alvarado sa 36 poena i Zajon Vilijamson sa 25 poena.

Jokić je sjajno otvorio utakmicu i sve je radio za svoju ekipu. Bio je dvocifren već posle devet minuta igre, skakao je i asistirao, a njegova ekipa imala je čak +14 pred kraj prve deonice.

Pelikansi su završili četvrtinu serijom 11:1, kada je izašao Jokić. I od +14, Nagetsi su imali samo +3.

Omaleni Žoze Alvarado je sa dve trojke doneo preokret i Pelikansi su poveli, a onda se Jokić vratio na parket i nastavio je da dominira.

Vratio je prednost Denveru i imao 19 poena na pet minuta do kraja prvog poluvremena.

Na kraju prvog poluvremena Jokić je imao 21 poen, devet skokova i pet asistencija, uz dve ukradene lopte. Denver je imao poen prednosti.

I onda rapsodija Alvarada i Troja Marfija u trećoj četvrtini. Portorikanski plejmejker je rešetao, a Marfi je imao dva fantastična zakucavanja.

Prvo sa dve ruke, pa sa jednom i to su bila neverovatna zakucavanja.
Pelikansi su preokrenuli i imali dvocifrenu prednost, pošto se Denver praktično raspao.

Na kraju treće četvrtine su Pelikansi imali +6, a onda nastavili gde su stali u četvrtoj četvrtini, pogotovo što nije bilo Jokića.

Otišli su na dvocifrenu prednost i više je nisu ispuštali.

Denver je na skoru 14-9, dok su Pelikansi na 15-8.