Prva promena je reakcija na dešavanje iz finala Mundijala u Kataru, odnosno scena kada je Lionel Mesi doneo vođstvo Argentini nad Francuskom 3:2, a u tom trenutku su već dvojica njegovih saigrača uletela na teren sa klupe. Prema pravilima, gol je trebalo da bude poništen, ali to nije učinio sudija Simon Marčinjak.
Ipak, od sada će to pravilo da važi samo ako ti akteri budu direktno uticali na dešavanja na terenu, kao što nije slučaj u finalu Svetskog prvenstva.
Mundijal u Kataru je u prvoj fazi imao mnogo utakmica sa preko 10 minuta sudijske nadoknade. FIFA je tada htela da ima više efektivne igre, ali se kasnije ugušilo to nepisano pravilo.
Sada će na snazi da bude produžetak tačno onoliko koliko se izgubili vreme tokom proslave golova i izmena.
Takođe, i ovde će da se pojasni pravilo ofsajda, odnosno razlika između namernog dodavanja lopte i onoga kada se odbije do igrača koji je u nedozvoljenoj poziciji.
Neće biti ofsajd ako je defanzivca s namerom usmerio loptu napadaču koji je bio u nedozvoljenoj poziciji, ali hoće ako je onaj ko se brani u pokušaju da je zaustavi preusmerio protivničkom napadaču.
Namerom se smatra kada igrač imao potpunu kontrolu nad loptom i kada je loptu pokušao da doda saigraču, uzme protivniku ili udari kako bi imao posed, a da je svaka bila neuspešna.
Golman Argentine Emilijano Martines prilikom penala u finalu Svetskog prvenstva provocirao je francuske fudablere, posle čega je IFAB uveo da golmani to više ne smeju da rade, već moraju da budu na liniji.