VOJVODINA OSVOJILA KUP SRBIJE: Na penale dobili Partizan, Lalatoviću prvi trenerski trofej!

Autor: Glas Javnosti

U burnom finalu kupa srbije trofej su ipak odneli novosadski fubaleri, pošto su posle boljeg izvođenja penala savladali ekipu Partizana.

Ovaj meč između Novosadskog i Beogradskog kluba bio je prepun tenzija, a utakmica je prekidana dva puta.

U regularnom delu meča utakmica je okončana rezultatom 2:2 (0:0), a Vojvodina je na penale osvojila trofej.

Strelci za Vojvodinu u penal seriji bili su Arandjel Stojković, Miodrag Gemović, Mladen Devetak i Stefan Djordjević.

Bibras Natho i Filip Stevanović su dali golove za Partizan, a Uroš Vitas i Saša Zdjelar su promašili penale.

Vojvodina je vodila sa dva pogotka prednosti, a strelci su bili Miljan Vukadinović u 38. i Petar Bojić u 55. minutu.

A Partizan je do kraja utakmice izjednačio, prvo je gol dao Filip Stevanović u 81. i potom Strahinja Pavlović pogotkom izjednačio u šestom minutu nadoknade.

Vojvodini je to drugi trofej pobednika nacionalnog kupa u istoriji, a njihovom treneru Nenadu Lalatoviću prvi trenerski trofej.