ITALIJA ŠAMPION EVROPE! Englezi proklinju penale, Donaruma JUNAK AZURA! (VIDEO + FOTO)

Autor: (Glas javnosti)

Posle 53 godine titula prvaka Evrope se vraća na "Čizmu". Italija bolja posle penala 3:2 (1:1).

Evropsko prvenstvo u fudbalu osvojila je Italija. Ona je u finalu savladala Englesku, posle penala (3:2). U regularnom delu utakmice bilo je 1:1 (0:1), a u produžecima nije bilo golova.

Poveli su Englezi već u drugom minutu - gol je dao Luk Šo, a Italijani izjednačili u 67. minutu pogotkom Leonarda Bonučija. Nijedna mreža nije se zatresla u produžecima, pa su usledili penali. Posle tri promašena penala Engleza, Italijani - s jednim promašenim jedanaestercem manje - osvajaju Evropsko prvenstvo! Heroj u italijanskom timu bio je golman Đanluiđi Donaruma.

Na putu do finala Italijani su svih šest puta pobedili, i to: Tursku, Švajcarsku i Vels u grupi, u osmini finala Austriju, u četvrtfinalu Belgiju, i u polufinalu Španiju.

Engleska je u grupi pobedila Hrvatsku i Češku, remizirala sa Škotskom, pre nego što je u nokaut fazi pobedila Nemačku, Ukrajinu i Dansku.

Azuri su tako osvojili drugu kontinentalnu titulu, prvu posle 53 godine!

KRAJ DRUGOG PRODUŽETKA!

108' Uzvraćaju Englezi. Odlična šansa. Donaruma je 'zaplivao', Stons zakasnio za milisekund

107' Odličan šut Bernadeskija

DRUGI PRODUŽETAK

104' Propustili su Azuri još jednu šansu. Bernadeski je pokušao na ubačenu loptu Insinjea, ali je zakasnio.

97' Filips snažan šut po zemlji, ali neprecizno

96' Kjelini "smirio" Sterlinga

POČEO JE PRVI PRODUŽETAK

90+6 KRAJ. ITALIJA - ENGLESKA 1:1. IDEMO U PRODUŽETKE

73' Beradi je imao zicer i promašio je. Odlična šansa za Azure

67' GOOOOOOOOOOOOOL Bonući 1:1 Bio je to pravi karambol u petercu Engleske, Verati je pogodio stativu, a onda je odbitak iskoristio Bonući i bacio Italijane u trans

64' Posle kornera za Albion Stoun probao glavom, lopta je otišla preko gola.

62' Najbolja prilika za Italijane, šutirao je Kjeza, Pikford ponovo odličan.

57' Golman Pikford izvukao Englesku, posle šuta Insinjea.

51' Insinje iz slobodnog udarca preko gola.

48' Nema ništa od penala, Sterling pao, sudija ništa nije svirao.

46' POČELO DRUGO POLUVREME

KRAJ POLUVREMENA

45' Pokušao je prvo iz okreta Imobile, pa se lopta odbila do Veratija koji je šutirao. Bio je to prvi udarac u okvir gola Azura.

40' Italijani pokušavaju, oslobodili su se pritiska, ali im Englezi ne daju da naprave neku opasniju priliku.

I ovo je zanimljiv podatak. Pet igrača iz Premijer lige bili su strelci u finalima evropskih šampionata. Četvorica protiv Italija.

35' Prva prava prilika za Italiju, Kjeza je došao u zonu šuta, snažno šutirao po zemlji, ali pored gola.

28' Probao je Insinje sa oko 30 metara, ali slabo i neprecizno

23' Tempo je malo opao, iako Englezi i dalje dominiraju

Gol Luka Šoa je najbrži gol u finalima evropskih prvenstava.

15' Englezi drže loptu, Italijani se još nisu oslobodili pritiska sa početka meča.

13' Korner za Englesku, Donaruma istrčava i hvata loptu. Ipak, Italijani gube loptu i novi udarac iz ugla. ponovo je centrirao Tripije, ali opet bez veće opasnosti po gol rivala.

7' Slobodan udarac za italijansku reprezentaciju. Insinje šutira preko gola

2' GOOOOOOOOOOOOL! Šo 1:0 Engleska već vodi! Posle kornera Italjana sevnula je strašna kontra Engleza, a Luk Šo je sjajnim volejom na centaršut Tripijea zatresao mrežu Donarume

2' Prvi korner za Italiju izveo je Insinje, loptu je izbacio Megvajer

1' Utakmica je počela

PRVO POLUVREME

U toku je intoniranje himni, utakmica uskoro počinje.

Italijani izlaze na teren

Engleski reprezentativci na zagrevanju

London - Stadion: Vembli. Kapacitet: 60.000.

Sudija: Bjorn Kujpers (Holandija).

SASTAVI TIMOVA:

Italija: Donaruma - Di Lorenco, Bonući, Kjelini, Emerson - Barela, Žoržinjo, Verati - Kijeza, Imobile, Insinje

Engleska: Pikford - Voker, Stons, Megvajer, - Tripije, Rajs, Filips, Šo, Maunt, Sterling, Kejn

Dobro veče i dobro došli na tekstualni prenos finala EURO 2020 Italija - Engleska.

Najopasniji fudbaler Albiona Hari Kejn je rekao:

- Znamo da nas čeka veoma težak meč protiv Italije. Dosad smo prvenstvo odigrali sjajno, nema razloga da tako ne završimo turnir - poručio je Hari Kejn.

Stub odbrane Italije Leonardo Bonući u najavi meča je izjavio:

- Znamo da mogu da nam naprave probleme, moramo da pazimo na njihovu brzinu. Hari Kejn je među najboljim napadačima sveta, ali već smo igrali protiv prvoklasnih golgetera. Motivisani smo jer ne želimo da primimo gol. Radujemo se meču iako će većina navijača biti uz Englesku. Želimo odličnom igrom da ostvarimo istorijski uspeh.

Ovo je atmosfera ispred stadiona, veliki broj engleskih navijača neće ni ući na stadion.

Pre početka utakmice ispred najpoznatijeg stadiona na Ostrvu navijači Engleske sukobili su se sa redarima.

Azuri drugi put ili Gordi Albion prvi, videćemo posle večerašnjeg spektakla.

Italija i Engleska večeras u 21 čas na londonskom Vembliju igraju finale Evropskog prvenstva u fudbalu.