ZVEZDINI KOŠARKAŠI PORAŽENI U SANKT PETERBURGU: Zenit bez milosti, Zvezda bez volje

Autor: Glas Javnosti

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su od Zenita u Sankt Peterburgu rezltatom 98:69.

Skor cveno-belih u Evroligi je sada 6-10, dok su rusi na deset pobeda i šest poraza.

Džordan Lojd je pozitivan na virus korona i danas nije bio tu da pomogne svom timu, a sudeću po igri koju su pokazali  Zvezda nije imala apsolutno nikakve šanse.

Pengos je dao 15 poena već u prvom periodu, a ključna serija napravljena je krajem prve četvrtine koju je Zenit završio sa 30:12.

Zvezda je jedino u završnici drugog perioda imala svetlu tačku kada su napravili seriju 10-0, na poluvreme otišli sa -11, a drugo poluvreme počeli su trojkom Voldena.

Ipak, posle toga im više ništa nije pomoglo.

Crveno-beli 30. decembra dočekuju Panatinaikos, dok Zenit 29. gostuje Makabiju u Tel Avivu.