Bajern silovit, ali Tuhela brine povreda Pavlovića

Fudbal

Fudbaleri Bajerna bili su ubedljivi u 26. kolu Bundeslige, pošto su na gostujućem terenu savladali Darmštat sa 5:2. Izabranici Tomasa Tuhela su od starta krenuli sa napadima, ali nisu uspevali da zatresu mrežu.

Kako to obično biva u fudbalu, usledila je kontra u 28. minutu, posle koje je Skarke uspeo da donese vođstvo svom timu. Ipak, ovakav razvoj situacije nije ni najmanje uplašio Bavarce koji su posle samo osam minuta pogotkom Musiale stigli do izjedančenja.

Do kraja poluvremena Hari Kejn je uspeo da loptu sprovede u mrežu na asistenciju Kimiha i u potpunosti preokrene rezultat.

U nastavku su Bavarci bili još silniji, pa su golovima Musiale, Gnabrija i Tela došli do ubedljivih 5:1. Domaći sastav je u poslednjim trenucima uspeo da preko Vilhelmsona ublaži poraz.

Aleksandar Pavlović našao se u timu Bajerna i za ovaj meč, ali je morao da napusti teren u 58. minutu zbog povrede.

Vrednu pobedu zabeležio je i Majnc koji je savladao Bohum rezultatom 2:0 golovima Bukarda u 3. i 71. minutu.